O MNĚ

Ahoj,

jmenuji se Lenka a v posledních dvou letech se intenzivně vzdělávám v oboru manikúra, což jsem završila získáním certifikátu o akreditaci v roce 2014.
V současné době ale nelením, vzdělávám se dál. Navštěvuji i semináře a kurzy napříč profesionálními značkami a postupně zveřejňuji informace, které se k lidem běžně nedostanou.
Časem bych ráda přidala i pedikúru, neboť se jedná o poměrně neprobádané téma a lidé, kteří trpí potížemi si leckdy neuvědomují, že svým laxním přístupem riskují zdraví celého těla.

Manikúra, ale i pedikúra jsou opravdu témata, která vás můžou fascinovat a učit vás, pokud jim to dovolíte.Co dělám?
Blog vznikl v době, kdy jsem byla s druhou dcerou na rodičovské dovolené, to se ale změnilo a v současnosti se připravuji na nástup do zaměstnání v oboru mému srdci blízkém :-)

Proč vznikl blog?
Vznikl jako relax a únik od všedních starostí a taky trochu proto, abych si na tehdejší rodičovské zachovala kousek rozumu :-)
Blog si píši pro radost, nechci ho brát jako povinnost. Proto se nedivte, pokud nebudu přispívat denně, nebo třeba i pět dní. Píši tak, jak disponuji časem, nápady a hlavně chutí.
Myslím si totiž, že nechuť, případně nedostatek času, nebo povinnost se v článku zkrátka projeví a výsledný efekt není takový, který by byl hodný Vás... čtenářů.

Zaměření blogu?
Zaměření mého "MALÉHO SVĚTA" je převážně na manikúru a péči o pokožku, neboť je to u nás silně podceňované a nedostatečně vysvětlené téma.
A co víc... ráda bych touto cestou ukázala a dokázala všem, že tréninkem a chutí se dá docílit krásných nehtů, trvanlivosti laků. A zdravé pokožky, jedno bez druhého totiž zcela nejde :-)
Navíc si myslím, že blogů na líčení a kosmetiky je tu přehršle.
Kdežto blogů s profesionálními radami v manikúře je nedostatek. Chybí tu ucelený soubor informací pro širokou veřejnost tak, abychom všichni byli informovaní o rizicích, o postupech a dokázali se vhodně rozhodnout, zda modelaci, či manikúru. Což není jedno a to samé.

Moje cíle?
Ráda bych se časem dostala mezi soutěžící na Mistrovství republiky v manikúře a zjistila si, jak schopná jsem. Dále bych se chtěla zúčastnit kurzů na nail art, neboť je pro mne důležité se dále rozvíjet, učit se novým technikám a nadále se zdokonalovat.
A hlavně bych lidem v České republice chtěla dokázat, že modeláži už odzvonilo, že to není zdravé a naopak riskují do budoucna své zdraví. Proto jsem se ostatně začala vzdělávat, abych byla schopná svým čtenářům dát profesionální rady a nemystifikovat je.

"Ona totiž špatná, ale dobře míněná rada je vždy špatná. A je potřeba si uvědomit, že na základě našich doporučení si čtenář může ublížit a vy se vystavujete riziku, že někomu uškodíte."Název mého blogu...
Značí několik věcí.
První.... Představte si mikroskop... a to, že se do toho mikroskopu na něco podíváte... a najednou tu věc vidíte pod drobnohledem... Jen tu věc, žádné rušivé věci okolo.
A tak já to beru, když recenzuji lak, zaměřuji se na lak, na to jak působí, jak vypadá. Neřeším, že mi třeba neladí k oblečení :-) Zaměřuji se na to, jaké pocity z něj mám. Ať už z výdrže, lakování, doby schnutí... či jestli mne zkrátka dělá veselejší :-)
Nebo si jednoduše vybavte, kolikrát jste viděli fotky něčeho, to si pak zakoupili a ve výsledku jste byli překvapeni, jak malinké to je, nebo naopak velké...
Moje recenze občas nahlédnou i tam, kam se nikomu nechce a zaměří se třeba na prodejce, výrobce... způsob prodeje... či cokoliv dalšího, co Vás v tuto chvíli napadne.
Sekundární... manikúra, případně i pedikúra jsou samy o sobě malým světem, nepřebernou studnicí informací a doživotním vzděláním.

A proč Ellen?
Protože jsem před dlouhými léty četla dvě knihy, které na sebe vzájemně navazovaly, od autorky Tami Hoag a tam vystupovala právnička Ellen, se zápalem a pocitem, že jen pravda je správná. A navíc byla vodnářka a já vodnářka jsem :-)

Doufám tedy, že Vám tohle všechno pomohlo a třeba mne začnete číst :-)