31 zajímavých a milých komentářů
 1. Leničko, na veletrh určitě přijdu (v pátek) a chci se zeptat, když budu potřebovat poradit s nehty (ty moje ďolíky na nich) tak se na vás mohu obrátit ? A pokud ano, mám přijít s nenalakovanými nehty, a nebo si je mohu nalakovat dle libosti a vy se o mě už postaráte ? :D <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko,
   když si přijdeš hned z rána, tak by jsi vychytala ještě místa na lakování. A v tom případě by se o tebe postarali od A až po Z.
   Každopádně by tam měl být přítomný personál, který je celý proškolený, kdyby na tebe nezbylo místo. Ale ty nenalakované nehty budou lepší :-)

   Když jsem s nimi byla na Styl Kabo...tak veletrh začal ráno v 9 a v 11 už bylo obsazeno na celý den a část neděle.

   Vymazat
  2. Dobře, nevím jak to stihneme, přítel nerad vstává brzo, takže se dostavím raději s nahatými nehty :D

   Vymazat
 2. Opravdu přínosný článek...díky za tyto poučné články:)) Na veletrh přijdu určitě, ty a laky jsou nemalá lákadla. Moje kámošky chtějí také, tak se účastním i soutěže, kdyby náhodou:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak budu držet palce :-) jinak max můžu doporučit pro ženské, aby si vytiskly slevu na lístky :-) Jak jsem ti minule ukazovala.

   A za články neděkuj, já si to aspoň opakuji :-)

   Vymazat
  2. Můžu se zeptat, kde se sleva dá případně sehnat? Moc štěstí na výhry nemám, tak bych aspoň slevu ráda využila :).

   Vymazat
 3. Strašně moc zajímavé a strašně ráda bych věděla, jaký typ nehtů mám, takže se určitě na veletrhu stavím a můžu si je tedy nechat diagnostikovat? :) A pokud bych přišla na devátou, tak by mi je zdarma upravili? Aspoň bych věděla, jak doma na to, nejhorší je to pilovaná, těším se na další článek, moc, moc! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, tak se domluvme, že přijdeš s nenalakovanými nehty a ukáže se ti to a provede se diagnostika :-)
   Ostatně veškeré kroky, které v mani provádí se tu buď již rozebíraly nebo rozebírat budou :-) Tak by jsi dodatečně naštudovala :-)

   Vymazat
  2. Kdyby se šlo domluvit, bylo by to úžasné, přijedu už určitě v 9 ráno, tak bych klidně ráda své ručky zkušenějším propůjčila :).

   Vymazat
 4. Že bloggerky? Jistě ale mě se nezdá, že bych lakovala nějak často a špičky se třepí :P Tu gymnastiku zkusím, máš tip jak ale teda kolikrát denně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Jenže často je i jednou za 4 dny :-) Ideální by bylo,, kdyby se proces lakování-odlakování.. prováděl cca za těch 10-14 dnů :-) Alespoň, co jsem slyšela.

   Co se cviku týče, já ho dělám podle potřeby, když cítím, že mne studí ruce. Nebo když chytám křeče od psaní na počítači, či za volantem. Což se děje tak cca 1-2x denně.

   Vymazat
  2. Ha tak to nedám ani náhodou :D

   Vymazat
  3. tak já mám jinak potřebu si lupat s klouby :-D tak místo toho dělám tohle :-D

   Nebo si narážela na to lakování? :-)

   Vymazat
 5. Ahoj Leni,
  pěkný článek a moc zajímavý :) mám nízký tlak a taky trpím na studené končetiny a to jsem celý život nekuřákem cigaret :D Mne třeba levá ruka roste rychleji než pravá :D
  O lístky zájem nemám, tvůj blog ráda čtu :), také jsem v jedno kole :D , ale lístečky potěší určo někoho jiného. :) A to cvičení na prokrvení zkusím :) bezva typ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lauro, o té délce, že na každé ruce rostou nehty jinak jsem hovořila v minulém článku :-)

   Já netvrdím, že to nutně musí být jen u kuřáků, ale zrovna u nich je ono špatné prokrvování nejznámější :-)

   by to chtělo dovču, viď :-D

   Vymazat
  2. Já vím :D minulý článek jsem četla, je to zajímavé, jak naše tělo funguje :) Dovča teď není možná...hoodně práce :) I když ono malé volno neuškodí :D

   Vymazat
  3. vše je propojené se vším :-)

   U nás bohužel taky dovolená v nedohlednu, ale víš jak, snít a toužit můžu :-D

   Vymazat
 6. Nevím jestli jsem jediná, ale nefunguje mi, když kliknu na odkaz, tak aby se mi otevřel v novém okně, ale najede mi to tam přímo z tvého blogu...tak to jen taková informace :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinak jsem psala i normálně komentář k článku, ale asi jsem si ho smazala, nebo nevim, ale psala jsem že já mám měkký nehty, a že se mi nechcou nosit gelovky, ale zase lak mi nevydrží ani 2 dny, takže nevim... :-/

   Vymazat
  2. Niki, mně ten odkaz fungoval normálně, ale zkusím to projít, kde by mohla být chybička.

   Co se měkkých nehtů týče, věřím, že správnou péči, která ale není otázkou pár týdnů, by se ti kvalita mohla výrazně zlepšit a zároveň se nehty i o něco zpevnit.
   Ale jsem ráda, že se ti do gelovek nechce :-)

   Vymazat
 7. Skvělé Leni, velmi užitečný článek! Asi mám tvrdé nehty.....Jupii :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, vítej :-)
   Takže sis potvrdila i to, co jsi se dozvěděla v saloně, to je fajn :--)

   Vymazat
 8. Hned mi bylo jasné, že mám měkké nehty. Jednu dobu jsem je teď nelakovala, ale samozřejmě jsem nedávno neodolala a před pár dny jsem jeden lak sundala a natřela jiný a ještě jsem nehty neodlakovala, ale mám je teď takové měkké a hrozně slabé, na některých nehtech se i na koncích začínají lámat a třepit, vypadá to, jako kdybych si je okusovala... :-) A je pravda, že je nosím krátké, nerostou mi sice úplně pomalu, jak začnou být delší, tak je to katastrofa. Tak nevím jestli nějaké zpevňující laky pomůžou nebo jestli chybí vápník, vitamíny,... Škoda, že tu Prahu mám z ruky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vápník a vitamíny, řekla bych :-) ty zpevňující složky v laku, dle mého, jsou jen krytím problému a nějakou možností to korigovat. Ale jen po dobu, kdy je nehet nalakovaný, nikoliv trvale.
   Ale jak říkám, je to jen můj názor jako laika.

   Vymazat
 9. ahoj...tenhle článek už jsem netrpělivě vyhlížela a moc za něj děkuju, sice se chystám navštívit SpaRitual kurz ale mít nějaké informace předem nikdy neuškodí...navíc teď svoje nehty nebudu zbytečně trápit špatnou péčí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. seminář určitě doporučuji, já jsem se na něm dozvěděla cenné informace a vždy je tam příjemná atmosféra :-)
   Za mne určitě parádně strávený den :-)

   Vymazat
 10. to je supr článek, dalo ti to hodně práce viď:-)
  povedené:-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. práce dal hodně :-) ale ještě by to chtělo do budoucna víc vypilovat.

   Vymazat
 11. Děkuju za článek, fakt pečlivě zpracované. Řekla bych, že mám nehty spíš tvrdší, ale zas nemám problém s kroucením a nažloutlým zbarvením, tak asi nebudu extrémní případ. Jen se mi dost třepí, je to asi tím, že v laborce pořád ruce umývám a i na mytí nádobí jsem líná brát si rukavice. Snažím se mít nehty zalakované, ale stejně to občas nějaký nehet odnese... Asi budu muset na nějaký ten seminář, abych se naučila pilovat si nehty správně, z různých videí jsem sice dost okoukala, ale chci si být jistá.
  Markéta

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji, že jste dočetli až do konce a že se chcete k článku vyjádřit.
Vašeho názoru si vážím a to jak kritického, tak pozitivního.

Ještě jednou děkuji a těším se na váš komentář a případnou diskuzi :-)