29 zajímavých a milých komentářů
 1. ty vyhřívané rukavice, to by bylo něco pro mě :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. viď... ty mne hned zaujaly :-) Já jsem trvale doma v bundě, ať je teplo nebo zima :-D Takže tohle by přišlo vhod, po dědovi se mi špatně prokrvují končetiny a tohle se zdá jako docela šikovné řešení a zase mi nepřijde, že by to tak moc stálo.

   Vymazat
 2. ... pěkný článek :) Ráda bych se tě jako zkušenější zeptala, v čem by mohl být problém, když se mi lak z nehtů dá tak do dvou dní od nalakování sloupnout jako nálepka? Používám podlak, nadlak ... ale dělalo mi to i bez podlaku. Stačí abych pak nehtem někde tukla do stolu a už se lak oddělí od nehtu a pak už ho sloupnu jak samolepku :( Je to sice super, že pak nehty nemusím odlakovat, ale ta výdrž dva dny je špatná :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten problém moc dobře znám :-) dělají mi to nejčastěji laky s gelovější konzistencí :-)
   Jinak bych to ale hádala na tři problémy. Jeden je nedostatečně odmaštěný nehet. On se totiž přírodní nehet nesmí narušovat zpilováním, neboť dochází k narušení struktury nehtu a pak se častěji třepí... proto se nehty před aplikací laku a péčí atd vysušují pomocí odmašťovače a to jak z vrchu, tak zespodu. Druhým problémem by mohlo být množství použitého materiálu. Base coat se dává v malé vrstvičce aby se vytvořil film. A lak se nanáší rovnoměrně a v množství tak akorát (což je trochu složitější a občas s tím mám problém i já). Ono totiž pak dochází k tomu, co píšu, že po rozích je laků více a po nárazu se spíše oddělí.
   Třetí důvod by mohl být typ tvých nehtů. Pokud máš nehty tvrdé, použiješ ještě zpevňovač, lak se zpevňovačem a zafixuješ top coatem, který je též spíš zpevňující, dochází k tomu, že se oddělí snáze od lůžka a tím pádem se slupuje jako nálepka. Ale to samé se může dít i u měkkých nehtů.
   Ale ber to prosím jako názor zapáleného laika, než profíka.

   Vymazat
  2. Děkuji za odpověď. Jak tak koukám, tak já asi kombinuju uplně všechno :) :) I když poslední dobou před lakováním nehet vždy přetřu odlakovačem - což moc nepomáhá. Myslela jsem si, jestli to nemůže být tím, že ruce přes den hodně mažu, po každém umytí rukou v podstatě :) Je fakt ale že - base coat dávám docela silnou vrstvu... tak snad se mi díky tobě podaří naučit se pořádně si lakovat nehty :) :)
   Ještě by mě zajímalo, jak si tak dokonale lakuješ linii u lůžka - tam já to mám zubatý jak blázen :D Ale to je jasný, že chce asi cvik viď :)

   Vymazat
  3. myslíš ten jakoby půl oblouk?
   Záleží podle toho, jaký používám štěteček, ale vesměs to funguje to, že si nanesu kousek od kůžičky (doprostřed nehtu) větší množství laku. Ten štěteček do něj jakoby lehce zabořím a "posouvám" lak jakoby víc ke kůžičce a pak zase z prostředku jdu ke krajím. Pokud mám štěteček už zastřižený do půl kruhu, tak jen obkreslím tvar.
   A když se něco nepovede, tak na srovnání ten štěteček máčený v odlakovači, teď se ale budu učit s dřívkem :-)

   Vymazat
 3. Leni fajn článek opravdu pěkné počtení. Díky za tip i v péči o kůžičku, sice zatlačuji gumovým kopýtkem ale možná jsem až moc drsná při zatlačování. Email s odpověďmi poslán, snad budou v pořádku a usměje se na mě štěstí. Sleduji tě zde pod jménem Hana K. a i na FB to víš. SpaRitual mám liknutý jak soukromě tak i FB stránkou mého blogu. Budu se těšit na další podobný článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zrovna před chvílí jsem odmašťovala nehet a že nanesu jen výživu a říkám si... co to je kurňa na tom palci...Kůžička? a ono ne, poškozený půlměsíc (tuším lanula)... právě od toho, jakým stylem jsem dříve odstraňovala kůžičku.
   Kopýtko... jo, tak se tomu říká :-)
   Zrovna u tebe nebylo potřeba se rozepisovat, že sleduješ :-) tuším, že mne máš i na bloglovinu :-)

   Jinak email započítán do soutěže, zatím si první, jen čekám na upřesnění té jedné otázky :-)

   Vymazat
 4. Pěkný článek, dost jsem se do něj začetla. Já ve směs nedělám žádné chyby až na ten pilník. Já jsem prostě zvyklá na skleněný a jiným nehty přesně nezapiluji. Stříhat bych je nemohla vůbec, jelikož je mám tak tvrdé, že by to šlo jen ztěží. Používám ochranné podlaky, ale nehty mám stejně žluté, tomu se prostě při neustálem lakování vyhnout nedá. Nemám je tedy zničené, netřepí se mi. O kůžičku se starám až moc. Pořád něčím patlám a jednou týdně si dávám koupel s mořskou solí, když jsme u toho dřívka zase ho nemohu najít :/ Musím pořídit nové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. opravdu bych doporučovala na zkoušku buď opi nebo tady ty od sparitualu. Já si vzala od OPI ten hrubší, zrovna včera jsem zkracovala a šlo to jako po másle a hned a druhá strana je ještě jemnější, než tyto černé.
   Akorát tě opravím v jedné věci... ŽLUTÉ NEHTY NEMÁŠ KVŮLI LAKŮM, ALE TVRDÉ NEHTY JSOU PŘIROZENĚ ZAŽLOUTLÉ. Používají se na to většinou báze mléčné tekutiny nebo s lehkým UV (ty namodralé).
   Dřívka jsem raději kupovala dvě, právě z toho důvodu, že bych třeba jedno nemohla najít :-)

   Vymazat
  2. Je možné i to, že nehty jsou žluté i od laku pokud Lady eS používáte pouze 1 vrstvu podlaku. Pokud dáváte 2 nehty se nemůžou nikdy zabarvit- tedy pokud nejsou laky na acetonové bázi a neproleptají podlak.

   Vymazat
  3. například pískový lak Tiffany Case od O.P.I. mi neskutečně zbarvil nehty do modra v případě bez base coatu, s base coatem jen slabě, ale i tak jsou do modra :-) takže dvě to jistí :-)

   Vymazat
 5. Leni promiň, ale nemůžu souhlasit a bodem pilování. Jako já si neumím představit, že bych ty svoje pidi nehty zastrřihla a zapilovala =D fakt nevím kam bych ten pilník narvala =D Nehty se mi štěpí klidně i v půlce nehtu...Jinak souhlasím, že korektovací tužky jsou úplně na ho....nejlepší jsou ušostrky nebo párátko s vatou...a odstaraňování kůžičky? brrr to fakt někdo dělá???
  Email je odeslán =) Sleduju tě skoro všude však víš, ale třeba tady tě sleduju tady jako Tess Mart =) Like jsem dala a o budoucí komentář se nebojím =)

  Loveliness By Tess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. princezno, to stříhání spíš bylo myšleno u dlouhých nehtů.... jako že než půl hodiny pilovat jednu ruku, že si můžeš dovolit to střihnout a dozačistit pilníkem, protože máš ještě co zpilovat :-) U krátkých je jasný, že tam jedině pilník a na nůžky se ani nedívat :-)

   Vymazat
 6. No tak dodržovat všechny zásady jak je potřeba,tak bych si musela dát péči o nehty jako HPP :D Takže já jsem na to asi lempl jak se říká :D
  Leni,ale super napsaný. Těším se na další články ;) Soutěže se ráda zučastním :) Sleduju,čtu...však víš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. práce tak na hodinku :-D
   Já se tedy snažím dělat většinu, ale je fakt, že se tomu věnuji právě až po večerech, tak mne ten čas tolik netrápí :-)
   A email došel :-)

   Vymazat
 7. Lajkuju, tebe sleduju a mail je odeslaný ;)

  Rady mi přijdou jako užitečné, i když asi nikdo nebude dodržovat všechny (nebo mi to přijde při studiu, práci a koníčcích nereálné). Sama jsem začla zobat ten panthenol a zkrátila jsem nehty na co nejkratší délku, abych se zbavila špatných špiček a viděla pokroky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ony kratší nehty jsou hlavně trendy a IN a lépe se dají do kupy, než ty dlouhé :-)
   Držím palce a těším se, až dáš vědět, jak ty vitamíny pomohly :-)

   Většina rad je vesměs minimálně časově náročných, ale uznávám, že si na to člověk musí zvyknout :-) Já třeba hrozně válčím ještě s kůžičkou :-) A olejíčkem.

   Po roce jsem si zvykla i na rukavice při mytí nádobí, mazat ruce po umytí... atd. Ale taky jsem si ze začátku přišla hrozně divně a ujetě :-)

   Vymazat
  2. Bez rukavic ani ránu, minule se mi roztrhly, tak jsem raději nechala nádobí na druhý den, až jsem si koupila nové :D

   Vymazat
 8. Mě zaujalo to s tím pomerančovým dřívkem, to zkusím na to dočištění :) A ok, možná zkusím kůžičku jen zatlačovat bez ořezávání. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a já zkusím popřemýšlet, kam by se mi hodil Helmer :-)

   Soutež nezkusíš? :-)

   Vymazat
  2. Ještě jsem nad tím vlastně nepřemýšlela. :) Ale asi zkusím. :) Do Helmeru jdi, ten je good. :D Jen by ta šuflátka nemusela tolik samovolně po otevření vyjíždět, už jsem si takhle dětičky párkrát málem vysypala. :)

   Vymazat
  3. jo, tak v tom případě Helmer není dobrá varianta pro Leničku :-D tam by děti lezly furt :-D

   Vymazat
 9. Nesnáším zatlačování kůžičky, je mi to strašně nepříjemné, problém je, že kůžičku mám velkou na ukazováku a prostředníčku, samozřejmě ji stříhám, ale taky co s ní, když je do půl nehtu :( to přeháním, ale pokud bych ji po zatlačení neustřihla, tak to by fakt byl strašný pohled na moje ruce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já na ni používám od Sally Hansen Instant Cuticle Remover... když je dlouhá, tak bych asi taky ustřihla a pak to jen udržovala. ono čím víc se o ni staráš, tím víc roste.

   Vymazat
 10. Musím si konečně koupit rukavice na nádobí! :)
  Jinak rady jsou užitečné, člověk se pořád něco dozvídá. :) A ty vyhřívané věci by se hodily! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. viď? já jsem hrozně zimomřivá, užila bych to i v létě :-D

   Vymazat
 11. Pěkně sepsaný článek, jsem zase o něco chytřejší :D
  >>>GIVEAWAY<<<

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji, že jste dočetli až do konce a že se chcete k článku vyjádřit.
Vašeho názoru si vážím a to jak kritického, tak pozitivního.

Ještě jednou děkuji a těším se na váš komentář a případnou diskuzi :-)