23 zajímavých a milých komentářů
 1. Zajímavý článek, ale zas tak moc bych to nehrotila, já dělám vše, jak ty píšeš špatně a i jsem laky měla naházené v jednom boxu a hrabala a některý ty laky mám už tak cca 5 let a nic jim není. Jen se oddělí lak od pigmentu, přoštěrchám a lakuju... Jediné, co jsem vždy měla, tak laky ve tmě. Mám plno laků i použitých nebo půjčených a za těch x let mě nikdy nic nepostihlo....na manikůře taky nemají, jak ty laky vyčistit a lakujou stím klientky...ale fakt hodně zajímavý článek...

  Loveliness By Tess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, proto mne napadlo, že předtím používají ty péče proti plísni a bakteriím :-)

   Vymazat
  2. Já teda na manikuru nechodím, takže nevím, ale když jsem chodila na gelovky tak se nic takového nepoužívalo, ale tam to taky nelakuje na přírodní nehet, že jo....

   Vymazat
  3. to já když jednou jedinkrát byla u té naší v obci, tak mi tam na ty nehty před aplikacemi něco kapala, ale nenapadlo mne se ptát... ale zas ona poctivě chirurgické rukavice, roušku, po aplikaci všechno vystříkat dezinfekcí... to když mne brávala známá na kukačku jak si nechává dělat nehty u vietnamců... tak jsem sotva viděla tu roušku.

   Ale ono to bude studio od studia.

   Vymazat
  4. Nelakuje přímo na nehet,ale i přesto se tam plísen dostat může,viz moje zkušenost :(

   Vymazat
  5. Tak k vietnamcům nechápu jak někdo může jít! Já měla svojí a ta zásadně vše desinfikovala ( štětečky ty dekorační, pilníky atd.)! Já si neuhnala plíseň, ale pěkný ekzém, ale z gelovek, prostě to moje nehty už nevydrželi =/

   Vymazat
 2. Plísně na nehtech nemám :D Hele ale s těma bakteriema bych to tak žhavý zase neviděla... lak není prostředí, v kterém by si libovaly, spíš naopak. Je to chemie a to se bakteriím zas tolik nelíbí, obzvláště toluen je pro některé druhy smrtící, ale je pravde, že existují i kmeny, které toluen rozkládají a moc jim nevadí. Něco jinýho jsou krémy a oleje - krémy obsahují vodu, v který se bakteriím sakra líbí. S oleji je to těžší - některé bakterie ničí (viz metoda čištění zubů olejem), ale pokud zžluknou, tak se to bakteriím zase líbí :)
  A s těmi plísněmi - je pravda, že spousta spor je rezistentních, takže to je asi horší. Osobně bych ale neprodávala lak, pokud vím, že trpím na plísně nebo bradavice nebo cokoli :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Niki za vysvětlení, přeci jsem přes chemické složení atd jsi tu ty :-) V tom já tápu a musím hledat.
   Ale nikde není psáno, že ty lidi plísně mají, nebo nemají. To ti nikdo v inzerátu nepíše.
   Já znám důvod svých infekcí nehtu, mohlo za to mytí nádobí v napuštěném dřezu bez rukavic. Do záděru se dostal bordýlek, já nedostatečně očistila ruce a bylo zaděláno. Ale faktem pro mne zůstává, že kosmetika i laky jsou chemie, ať už jednodušší, složitější... neagresivní a agresivní... nějakou ochranu by jsme měli začít používat... teď je nám to může zdát divný, jsme mladé, nehty v pořádku... ale jednou už to chování můžou přestat snášet a ende. A proč to řešit až poté... když se to dalo vyřešit hned.

   Vymazat
  2. Ty máš hlavičku na tu chemii,zírám,mě chemie nikdy nebrala a byla mi cizí,takže klobouk dolů! Jinak já vím,že plísen jsem chytla u nedostatečně dezinfekce u manikerky,která mi delala gelovky a nikomu nepreju zazit co já potom a vlastne neustale s tim mam problem :(

   Vymazat
  3. Zanícený prsty po gelovkách už jsem taky viděla :( A teda věřím, že to musí být nepříjemný, mně stačí ukopnutej nehet na noze :D

   Vymazat
 3. Tma a chlad - tak skladuji :) občas mám teda laky na stolku, ale sluníčko mi do pokoje vůbec nejde, takže to by snad mělo být ok :)

  Očištěný uzávěr - ehm :D uzávěr otáčím na focení, ale zatím jsem nezaznamenala, že by se lakům něco stalo.

  Očištěné hrdlo laku - dřív jsem poctivě čistila, teď už jsem na to nějak líná :D Pokud bych ale prodávala použitý lak, tak bych ho očistila. To je jako kdyby někdo prodal špinavé, nevyprané štětce :)

  Mnutí laku v rukou - já si nemůžu pomoct, ale občas s laky třepu a taky se jim nic nestalo :D

  Odlakovač na ředění - no Leni, kdybys viděla, do kolika laků mamka lila odlakovač, když byl thinner vyprodaný a nebyl k mání (to je ale už řada let) :D Naštěstí to bylo u laků, který hned spotřebovala, takže laky konzistenci nezměnily a nic špatného jim to neudělalo:))

  Jinak skvěle napsaný článek :) Já teda naštěstí s laky žádný problém nemám a nikdy se mi nic hrozného nestalo :) Myslím, že u pár kousků jsem vyšilovala kvůli bublinkám, ale to jsem vyřešila Vytvrzovačem a bylo to :)

  No a teď otázka půjčování a prodej laků - já si teda vždycky lakovala nehty svými laky a jednou jsem si koupila použitý lak, ale od člověka, kterého "znám", ale je to hodně dobrá otázka k zamyšlení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky občas nechám na stole... ale já mám celkově blbě osvětlený byt, takže s trochou nadsázky bych mohla mít laky i v dětském pokojíku :-)
   Očištěný uzávěr a hrdlo laku je tu proto, že otevíráním a zavíráním se to pak drolí, u starších kousků jsem to zaznamenala. Ještě někdy na základce, když jsem na to kašlala. A od známé jsem si takhle párkrát už lak půjčila a lakuju a lakuju... a najednou na nehtech bordel. Ten bílý lak, který jsem tu schválně fotila, nechávám rok nečištěný a při posledním lakování tam opravdu ten čurbes byl :-) a je na vyhození... teda já ho ani tak neměla v plánu používat :-D

   Já o víkendu třepala dvěma laky v kabelce a jak mi teďka dělají... i po třech dnech.... bublin jak sifon :-D

   Co se týče odlakovače, za thinnerem já si stojím, odlakovač mi u některých kouscích změnil celý lak a z toho krásného archivního kousku tu mám jen smutnou vzpomínku, kdežto thinner u podobného typu udělal zázraky... i když třeba u Konad mini laků na razítka...byl i thinner krátký.

   co se podeje a půjčování, jak jsem psala, samotnou mne to původně taky vůbec nenapadlo, ale bavila jsem se o tom, co chystám... a přišlo na přetřes tohle téma... a myslela jsem si, že je to zajímavé.

   Vymazat
  2. jinak ja píše Alice, taky obracím ty vršky kvůli focení na blog =D to prostě jinak nejde... ale když se lakuju tak ho dám do lahvičky, ale nezavírám, já su totiž antitalent a ještě hodinu po na lakování su schopná si domastit nehet, takže to mám raději otevřený abych mohla znovu nalakovat =D uzávěry nečistím, to mě neba, ale jak říká Alice prodat lak bez očištěného hrdla, je jak prodat nevypraný štětec, což se mi teď nedávno stalo...fuj

   Vymazat
  3. mi v takovým stavu už přišly laky dva... a dva vrácený z půjčení.

   A co fotit ten štěteček na "ležáka"? :-)

   Vymazat
  4. ty by si měla to srdce a odvahu, že si možná zamažeš kosmetický stůl? (já vše fotím na kosmetickým stole) Já teda ne a barvu na štětečku a tvar štetečku fotím jakoby na zvedlé dlani, je to takový nejvíc neutrální a barva se tak nejlépe ukáže v pravém odstínu, ale pořád uzávěr bracím vzhůru nohama...

   tak z půjčení bych to tak nehrotila, mezi kámoškama, tam se to dá snést, ale na přeprodaným je to hnus velebnosti =/

   Vymazat
 4. Super článek Leni.
  Sice si bakterie v laku nelibujou,ale i přesto manikerky dezinfekci používají . Ano a já i přesto mám po jedný špatný zkušenosti poškozený lůžko na palci a pomohla by jedině už plastika nehtového lůžka...takže za mě ta dezinfekce není jen tak pro srandu ,ale má svůj učel. Manikerka mi poškodila lůžko pilováním tipu a pak i zaroven zanesla plísen,tímpádem jsem za lečbu vyhodila nemalý peníz a díky tomuto si opravdu dávám pozor na to co koupí ,kde a od koho. Navíc vdrogerii šahám po lakách co jsou vzadu,ale to dělám tak se vším ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tohle se stalo známé, co chodívala k vietnamcům na nehty.... vzdul se jí gel v místě infekce...měla tam kráter... ona to tedy neřešila, nechala si to potahovat dál a dál... až to samo odrostlo... ale já nezapomenu na to peklo, když propíchávali ten nehet a odtrhávali to poškozený lůžko... ble... představa, že by se mi to mohlo dít časem kvůli vlastní blbosti? Nevím, prostě prevence je fajn.. lepší než pak řešit následky za tisíce.

   Na palci u nohou jsem dezinfikovala jako divá, když mi na nehet spadl kovový hnec a palec se rozpůlil vejpůl, zespodu se tvořila bublina... a já musela ten nehet strhnout... tam je to ještě horší... člověk boty málokdy čistí, v uzavřené obuvi noha pořádně nevětrá...

   Prostě jen nechápu, když se řekne nehet.. hned si lidi představí ruce... ale co ty nohy, které jsou na to náchylné ještě víc?

   Vymazat
  2. Je to fakt hrůza,mi nehet odlézal od místa kde začíná růst a bylo to bolestivé,když se lůžko tlačilo ven přes prasklinu,naštěstí je to za mnou,ale na gelovky už nikdy ,byla jsem u češky s certifikátem,ale dnes vím,že ho může mít kde kdo.
   Ted mě napadlo,poslala jsem ti nějaký pískáče,ani nevím v jakým stavu,jelikož jsem je nenáviděla a byla jsem ráda,že je mám komu poslat ,ale chci říct neboj,plísen už nemám 3 roky,jen poškozený lůžko ;) Na nohou to já mám klid,dělám si nehty sama jak to jde a přes zime je nelakuju na nohou vůbec.

   Vymazat
  3. neboj :-) vše pořešeno :-)
   v autě, v kabelce, v tašce.... antibakteriální mýdla :-) i kdyby něco někde chtělo žít, bez milosti to vraždím :-D A občas čistím podlahy a nábytek s incidurem... to je teprv driák :-D

   Vymazat
  4. JJ já taky ,vsude se mi valí gely i v praci na stole,holky se mi smeji,mám tam tuny pripravků,kazdej prej pozná muj stul :D

   Vymazat
 5. Čoveče, myslím, že neexistuje bakterie, která by v tom složení přežila...

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuju za přínosnej článek... skladuju sice vzorně (v kufírku a ještě k tomu v šuplíku), ale třeba o válení sudů jsem nevěděla... vždycky s tím klepu jak blázen a říkam si, jak jsem dobrá, jak to beru důkladně :)

  OdpovědětVymazat
 7. Téééda, tak to byhc se měla stydět, dělám vše špatně.. Teda až na sucho a tmu.. =D Ted to mám všechno řádně uklizený, ale asi se zítra pustím do očisty. Opravdu přínosný článek. O válení sudů jsem taky neměla ponětí, spíš jsem tím klepala.. Odteď teda změny, díky za ně! ;)

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji, že jste dočetli až do konce a že se chcete k článku vyjádřit.
Vašeho názoru si vážím a to jak kritického, tak pozitivního.

Ještě jednou děkuji a těším se na váš komentář a případnou diskuzi :-)