34 zajímavých a milých komentářů
 1. Blu Imperiale je nádherný nádherný nádherný, už ho nosím od neděle a jenom dolakovávám špičky, chichi :) A jak to vidím, chci ještě Eleganzu - a to mi v lahvičce přišla docela nudná. Super srovnání!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, to jen já musím mít na nehtech ten sranda plyš :-D

   Za srovnání není zač, škoda, že nejsem člověk, který by se podle toho řídil :-D

   Vymazat
  2. Ani mi nemluv, Sabi.... myslella jse, že Elganzu ne, že bude jako p2 seductive a po Lenčiném článku ji chcí taky :/ kruci :D

   Vymazat
  3. Nene, to ne :) V nemilost rozhodně neupadneš, za to já u svý peněženky jo :D

   Vymazat
  4. Tu eleganzu musis :-) a penezenka at si to vyridi s GS :-)

   Vymazat
 2. Úžasnej článek, přesně na takovej jsem čekala! :-) Už mám Blu Imperiale a Blueberry Milk, každopádně je mi jasný, že potřebuju ještě minimálně Eleganzu. :-D Prodavačky u nás v Tetě ze mě byly taky dost vedle, a i když ještě neměly laky vybalený, šly mi pro ně do skladu a normálně mi je prodaly. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono se to nemá moc nahlas říkat :-) Ale u nás je taky měli schovaný a museli čekat, než přijde zástupce z gs a dá to do stojanů. Jenže já jim vysvětlila, že jsem kvůli tomu do města jela, tak byli ochotný a z těch názvů... ony z toho fakt byli paf :-D

   A za kompliment děkuji, já už ke konci nevěděla, co k těm barvám psát :-) Kort když už jen kvůli fotkám je to předlouhé.

   Vymazat
 3. Krásné laky, dokonalý článek, tyhle Tvoje swatche miluju!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adri, moc si toho vážím, už jen proto, že mne podobný typ článků docela unaví a bála jsem se, aby to vůbec někdo měl odvahu dokoukat až do konce :-)

   Vymazat
  2. Můžu na tento Tvůj článek hodit odkaz ke mně na FCB? Je to fakt hrozně kvalitně zpracované!

   Vymazat
  3. Teda nez to v mobilu projedu az ke komentarum, da to zabrat.

   Sdilej jak,chces :-) od toho tu ten clanek je, ja to nedelam pro sebe, ale pro vsechny, koho to bavi, kdo ma podobne zajmy, ale radeji by sel na jistotu nwz dve hodiny obihal obchody a marne hledal :-)

   Vymazat
 4. Jsi moc šikovná! Tvoje články mám ráda. Skvěle jsi to zdokumentovala. :) Moc se mi líbí Sugar Brown a jeho dvojník :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicky, dokumentovat, to já umím :-D

   Přiznám se, že mne děsně deptají ty recenze ala 5 řádků... a ende. A swatches články by bez okecávky taky byly suchý :-)

   Vymazat
 5. Super článek :-) Děkuji za porovnání s pískovými laky Rimmel a Essence, oba srovnávané mám, tak možná maličko ušetřím... Možná... ;-)

  A společná fotka všech pískových drogerkových laků je pastva pro oči :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moc děkuji. Jsem ráda, jestli jsem alespoň trošičku pomohla ušetřit peněženku. Já většinou rovnou úkoluji a beru celou limitku. Doteď mne štve, že sem nesehnala z PolkaDots ten tmavě modrý, který jsem ani nikde neviděla :-(

   A pastva pro oči tu je, každopádně můžu slíbit, že před Vánoci tu budou swatche P2 pískových, jedu vybrakovat do Drážďan Dm, když se zadaří.

   A koncem března, začátkem dubna tu snad budou i posty z laků z Mallorky. Ale to je hudba daleké budoucnosti.

   Vymazat
 6. Hele, tos byla ty, co napsala Mooře ten hnusnej koment, že neví nic o životě, když neživila dítě z nízkého platu? A pak tady vysypeš 18 STARS laků, jeden za 89 Kč, takže všechny za 1602 Kč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za prvné, první várku mám od sestry... druhou várku koupenou ve slevě a třetí v plné.

   Ano, jsem to já, ale nemyslím si, že by to bylo hnusné. Pouze jsem vyjadřovala svůj názor na to, jak se ona vyjadřovala k článku. Jejím stylem.


   A já se nevyjadřovala na svoji současnou situaci, jen jsem upozorňovala, kdyby něco takového zažila, tak by nezatracovala levnější varianty.
   A Anno, kdyby sis všímala, v současné době mám děti dvě a mají se naprosto skvěle a to díky muži, který nás podporuje a který se o nás stará. Ale uznávám, že jsem si zažila situaci, kdy byl chlap bez práce, dítě čerstvě po narození a bylo málem nemožné vyjít z rodičovské.

   Ale radši budu mít 18 laků dejme tomu třeba po 70Kč, než 3 laky po 500. Taky si můžeš všimnout, že spoustu laků kupuji na votočvohoz apod. Protože leckdy nejsem ochotná dávat plnou cenu za věci.

   Ale můžu se taky zeptat? To si byla ty, kdo si ze mne dělal srandu a urážel název mého blogu? Který nemá se slaboduchostí nic spoleného... protože vyjadřuje něco takového:

   Oko

   Je symbol duchovního zření, ale také "okno duše". Oko totiž může vpouštět vjemy vnějšího světa do světa vnitřního a naopak může promítat vnitřní svět do vnějšího. Tzv. "Třetí oko" je symbolem vnitřního zraku. Oko v trojúhelníku znamená poznání, které proniká tajemství. Obraz Oka byl v Mezopotámii mocným amuletem. Na posvátných místech tzv. "Očního chrámu" v Tell Brakuv severovýchodní Syrii nacházeli archeologové v vykopávkách z pozdního uruckého období tisíce malých "očních model". U některých exemplářů jsou vidět tři oči nebo dva páry očí. Občas jsou tyto modly podobné člověku objímajícímu dítě, takže alternativní názor v nich vidí obětiny věnované vševidoucí bohyni-matce. I když není snadné rozlišit, kdy mělo oko čistě dekorativní funkci a kdy magickou. v případě amuletů a přívěsků ve tvaru oka je náboženský nádech zřejmější.
   zdroj: http://www.paranormal-activity.estranky.cz/clanky/znaky-a-symboly.html

   Vymazat
  2. a jenom ještě dodám, že kdyby sis ten článek normálně projela a pročetla, a případně si rozklikla i odkazy, tak se jedná o částku vynaloženou za 7-8 měsíců :-)

   Anno, já proti tobě nic nemám, máš fajn blog, velmi zajímavé věci, sama jsem tam k tobě včera zabrousila, když jsem něco hledala a google mi vyhodil odkaz na tebe. Ale fakt je ten, že mi prostě přijde nehorázná blbost vyhazovat za čtyři stíny od Diora třeba 1200, když mám od Sleeku do 300 stovek paletku suprově pigmentovaných stínů, které vydrží též dlouho. A kdyby někdy zažila dejme tomu nějakou tu nouzi, tak nebude ochat a áááchat nad krabičkou. A preferovat jen ty drahý věci.

   Já uznávám, že v ten okamžik, kdy jsem to tam komentovala, jsem byla v ráži, ten článek to podpořil a tak jsem se vyjádřila tak, jak jsem se vyjádřila. Ona ale v některých ohledech taky neubrala plyn, takže si osobně myslím, že co jsme si, to jsme si... a tím bych to ukončila.

   Tento článek je o UKÁZCE LAKŮ, tak bych ocenila, kdyby ses toho držela, protože článek mi dal zabrat... a ne spamovala

   Vymazat
  3. Ok. Mě prostě pobavilo, jak ses tam do ní pustila, přitom gró jejího sdělení bylo, že je lepší si toho koupit méně, ale v lepší kvalitě. Protože to ve finále prostě vyjde levněji a šetrněji k přírodě. A pak tu vytasíš kupu laků. :)

   Název blogu mi v tom kontextu přišel příznačný, protože to skutečně vypadalo tak, že se na věc díváš ze svého velice subjektivního úhlu pohledu a jsi tak schopná pochopit jen malou část sdělení a vykládáš si ji jinak než většina čtenářů.

   A nevím, proč by někdo, kdo zažil nouzi, nemohl být schopen ocenit i kvalitní balení a design. Má kamarádka, která roky bydlela v azylovém domě se 3 dětmi a pak prodělala rakovinu a třela bídu s nouzí, je doteď na větvi ze rtěnky od Chanelu, co jsem jí dala k Vánocům. A i ona si spočítala, že se jí spíš vyplatí tužka na oči od Lancome než hromada levných z drogérky.

   Tož tak. Ještě technická - tohle není spamování, ale diskuse off topic. Které už teď nechám. :)

   Měj se.

   Vymazat
  4. Anno, já se přiznám, že tužku na oči si z drogérie nekupuji, neboť používám gelové linky, převážně a když už tužku, tak jen na rozmazání pod spodní víčko. Ale furt je to o tom, že věc za 50 si sice nekoupím jen proto, že to stojí pade, ale přece nekoupím něco za 800Kč nebo 500Kč, když mi stejnou,ne-li lepší službu udělá za 150-200Kč.
   Ano, nad obaly se můžeme rozplývat, o tom žádná, ale proč platit peníze navíc jen za to, že to má třeba semišový obal nebo se to zlatě leskne. To mi zkrátka hlava nebere.
   A já si nekupuji 30 věcí co by mi tu ve finále ležely ladem, protože jsou hrozný. Peněz si vážím natolik, že produkty používám.
   Já neříkám, že člověk to neocení, já jen říkám, že ty značky mají vysokou cenu i mimojiné kvůli reklamě, drahým modelkám, marže z reklam, cena za obal atd atd. Jsou to věci k užívání a ne na to, aby se na ně prášilo někde na poličce. Tohle já si zkrátka myslím.
   A to tření nouze s bídou bylo v kontextu toho, člověk kdo to zažije se pak neprezentuje typem: Musíš mít tohle, protože je to drahý a je to Dior a šmejd z drogérie bych si pomalu nekoupila, možná by mi upadla ruka.
   Já sice chápu, co tím Moora asi chtěla říct, jen to pojala tak, že to vyznělo dost ošklivě. A jak sama víš, bylo nás tam naštvaných více.

   Co se laků týče, já s tím nelakuji jen sebe a nehty si lakuji 2-3x do týdne a tyhle mi drží pěkně, líbí se mi i odstínově a já je spotřebuji. Koupila jsem si je právě kvůli zmíněným věcem, ne proto, abych si nasyslila tunu laků, který tu jednou odprezentuji a tečka. Na to mne zase neužije.

   Ale moc děkuji za vysvětlení, výraz off topic ještě neznám, přeci jsem jsem tu krátce.

   Vymazat
 7. Jako Leni tohle mi nedělej mám chuť jít do dalších laků jako zbytek od Rimmelu :D a i Essence a dokonce má mysl uvažuje i o Princess, který vůbec neměl moc viditelné třpytky a kvůli tomu jsem ho nechtěla :D Ne a ne a ne nesmím je koupit :DDDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, promiň :-D Opravdu promiň :-)

   A nevypadá ta hromádka kompletních laků moc pěkně? :-D

   Vymazat
  2. No jéžiš pastva pro oči :D

   Vymazat
  3. Viď :-) akorát v kapsách se to docela proneslo :-D

   Ale já jsem zase ráda za množství odstínů, teď se alespoň můžu vyblbnout s gradientem podle Arvolky.

   Vymazat
 8. Já je teda všechny nepotřebuju naprosto určitě, to je pro mě zbytečně moc, některé odstíny se mi ani moc nelíbí, ale Clementinku, Eleganziu a asi i Královského modráska bych ráda měla. :)
  Pěkně nafocené. Lavender love je skvělá, mám ji na nehtech a pořád na ni koukám. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. An, moc děkuji, máš pravdu, pokud ti nesedí třeba ty růžové nebo červené odstíny, tak to zase naprosto chápu.

   Přeji, aby ti laky dělaly radost

   Vymazat
 9. Naprosto perfektní článek. Muselo ti to dát strašně práce. Na nepřející komentáře se vykašli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji Jahůdko :-)

   Já si nemyslím, že by to byl nepřejícný komentář, já svým způsobem Annu chápu. Proč se nad tím pozastavovala i nad tím tónem. Jen mi vadilo, že to nepatřilo do tohoto článku a že já si dám právě zmiňovanou práci, zabiji tím xhod, které jsem mohla spát :-) a dostanu komentář lehce mimo téma :-)

   Vymazat
 10. Slušná sbírka, akorát moc nechápu proč překládáš ty názvy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. protože sem s tím začala u space dust a prostě si tu práci dám. Navíc název laku se mi třeba pak pamatuje lépe a o to víc třeba já osobně chápu, proč je ta barva taková, nebo maková :-)

   Nic víc za tím bohužel nehledej :-)

   Vymazat
 11. Ty jsi blázen! :D Každopádně řekla bych, že ti všechny můžeme pořádně poděkovat, protože takovýhle přehled se jen tak někde nevidí :) Já jsem zatím z nové kolekce ukořistila Eleganzu a je prostě dokonalá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na tu já se na nehty teprve chystám, ale bohužel si laky vybírám podle eventuální nálady než podle toho, co je potřeba vyzkoušet :-D Pak to dopadá tak, že nosím holograf, když je venku mlha a svítím si na nehty baterkou, abych zachytila alespoň něco :-D Než abych nosila ty pískové :-D

   Blázen jsem, o tom žádná :-D
   Jinak není zač, já podobné články vítám, on se podle toho člověk i lépe rozhodne. I když mohla bych se naučit lépe popisovat barvy.

   Vymazat
 12. Ahoj, děkuji moc za clánek, pravě jsem hledala nějaké swatches těch laků...musím s tebou souhlasit je to OMYl si je nepořidit všechny! (zatím jich mám ale "jenom" devět) :)
  Hezký den!
  Sara
  ps: omlvám se za svoje chyby v češtině, ale doufám, že se zlepším :)

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji, že jste dočetli až do konce a že se chcete k článku vyjádřit.
Vašeho názoru si vážím a to jak kritického, tak pozitivního.

Ještě jednou děkuji a těším se na váš komentář a případnou diskuzi :-)