9 zajímavých a milých komentářů
 1. jeej to je super, verim ze to nejakej mamine pomoze :)


  Inak ak ta zaujima ako vyzeraju v skutocnosti AVON ruze a lesky recenzia tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/08/avon-ruze-lesky-ake-su.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz jsem cetla :-) akorat stare verze hydratacnich rtenek se mi hned lamaly, takze je nekupuji a ani mi nevoni parfemace u avon vyrobku. Driv mi ale vonela.

   Co se masticek tyce, snad se to nekomu bude hodit. Ja si belmi oblibila ten sudocream. Akorat tedy je fakt, ze vcera jsem si koupila uz treti baleni (u nas je prevazne uzivan na popaleniny, modriny, odreniny a u mne jeste hojne na akne.) a koupila jsem tentokrat 125g za 144 a ma tedy mastnejsi slozeni nez ty mensi.

   Vymazat
 2. No nejlepší je PITYOL, ale není pro děti vhodný - údajně až od 10ti let. V porodnici ním tajně sestra prcka namazala :-)
  Běžně jsme používali SUDOCREM.
  A ubrousky HUGGIES i plenky, po PAMPERS byla opruzená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je názor každého lékaře a lékárníka - někdo Pityol doporučí i novorozencům a někdo řekne, že by s ním dítě nenamazal :) Já ho používám na atopický ekzém (jediný zabírá) a ptala jsem se na to lékárnice a řekla mi, že pokud se tím nemažu několikrát denně, je naprosto bezproblémový, protože je to mast bez dehtu :)

   Vymazat
  2. já mám v tomto názor podobný jako Nikol. Já si ho tu pravidelně kupuji v lékárně, naše lékárnice ví, ke kterému účelu a nikdy ani slovem nepípla a že se s ní radím o kde jaké blbosti. (třeba kartáček pro dítě, pastu, co nachlazení apod).

   Navíc já nechci působit jako rejpal... natož se třeba jen dotknout Nikolky... ale při tom, jak lékaři mění názory, co chvíli... ohledně výchovy, dravého postupu stravování, jak učit chodit atd... tak bych se nad tím moc nepozastavovala.

   Moje maminka používala Pityol jak na mně, tak na moji sestru a nikdy jsme z toho žádnou ujmu neutrpěly. Nemáme žádné alergie, žádné ekzémy, netrpíme na kožní vyrážky (vyjma akné).
   A jak řekla Nikol... nemaže se to dítěti soustavně xkrát denně, ale jen v případě výskytu opruzenin a na ty opravdu neznám nic lepšího s tak rychlým nástupem...

   A hlavně, nechápu, proč by mělo být dítěti v dnešní době škodlivé něco, co se používalo už za našich rodičů. Nemyslím si, že tehdejší výchova a léky nám nějak omezovaly, natož ubližovaly.

   A co se plenek týče, nám se zase starší opruzovala s Huggies, u mladší jsme pár balíku taky měli, ale tam jsem to raději doplňovala právě těmi mastičkami, se kterými mám výborné zkušenosti.

   Vymazat
  3. Lenim to je přesně ono. Dnešní matky mi kolikrát přijdou až moc obezřetné. Mně například přijde dost zvláštní žehlit každý bryndáček, aby se v něm zabili bakterie. Pak se to strčí do skříně a bakterie na to naskáčou znova. Nejsem matka, ale už teď vím, že některé věci asi dělat nebudu :)

   Vymazat
  4. Tak s tím Pityolem a nevhodností užívání do 10let je to z příbalového letáku.
   Všeobecně lékárníci jsou děs. Na ORL mi v těhotenství dovolila užívat otrivin a lékárnice a nejen jedna úplně šílela. A úplný výslech při nákupu těh. vitamínů a nosních kapek zároveň...
   Takže nejsem tak striktní ohledně příbalových letáků, ale pokud něco doporučuji pro novorozence, tak je jistě vhodné upozornit na nevhodnost užívání novorozenci, chápete. A i proto, že menší prckové se přebalují hodně často a otírají a mažou se hodně, tak aby to třeba někdo neplácal pokaždé.
   A přece je hloupost tvrdit, že pokud Vám dnes někdo řekne, že je něco pro Vaše dítě škodlivé tak mu to budete cpát jen proto že Vám to maminka dávala třeba ASPIRIN.

   Vymazat
  5. Já vás nechci nijak urazit... to vůbec ne. Ale když dáte tolik na příbalové letáky... tak to zcela jistě neberete žádné léky a žádné mastičky. Protože téměř na všem jsou nějaké nežádoucí účinky.

   Co se týká "nevhodnosti léků pro děti", tam mi bylo řečeno, že to není ve většině případech nic jiného, než krytí se výrobců léčiv. Ono totiž dělat testy na vhodnost pro novorozence a kojence... je velmi nákladné a než udělat tyto testy, tak raději výrobce napíše, nevhodné pro děti do x let, případně "vhodné po konzultaci s lékařem." Alespoň toto moje zkušenosti.

   Krásný příklad je totiž u ditustatu, stoptusinu a tusinu... tuším že jen u jednoho je psáno, že to lze podávat dětem od určitého věku. Ale samozřejmě nejsem chemik, tudíž nemůžu soudit. Opět je to jen na základě toho, s čím mám já zkušenosti a s čím jsem se u lékařů setkala.

   Co se nosních kapek týče, tam záleží jak které a opět platí staré známé pravidlo.. až když je nejhůře, ne se tím dopovat. V těhotenství už mi nic jiného nezabíralo, nosní kapky na bázi solného roztoku mi nos ucpávaly ještě více. Takže jsem dostala radu, že mi to prodá, ale použít jen sporadicky a až když bude nejhůře.

   Co se týče vhodnosti napsání... já jsem ale napsala, že ho používáme až na opruzeniny. Ale souhlasím, že pro některé by se to dopsat mělo. Takže jdu udělat edit.

   A nikdo netvrdil, že maminka mi dávala... tak to bude platit. já jen říkám, že na nás bylo odzkoušeno, jim to ještě dávávali v porodnici... a doma mám odzkoušeno, že to opravdu funguje.

   Rady svých rodičů si vyslechnu, asi jako každý z nás, ale dělám si to podle sebe.

   Vymazat

Mockrát děkuji, že jste dočetli až do konce a že se chcete k článku vyjádřit.
Vašeho názoru si vážím a to jak kritického, tak pozitivního.

Ještě jednou děkuji a těším se na váš komentář a případnou diskuzi :-)